تبلیغات
هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین شهرستان شاهرود

هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین شهرستان شاهرود

ADS
نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 22 مرداد 1394, 10:49 ق.ظ

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: ورود خودروهای معلولان که متوقف شده بودبا رفع ایرادات طرح قبلی دوباره از سر گرفته می شود.

علی‌همت محمودنژاد به برگزاری جلسه‌ای در مورد ورود خودروهای معلولان در وزارت رفاه اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که با حضور سازمان‌های مردم نهاد معلولان، بهزیستی، وزارت رفاه و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد مقرر گردید تا ایرادات طرح ورود خودروهای وارداتی معلولان هر چه سریعتر رفع و این افراد که از شرایط لازم برخوردارند بتوانند خودروی خارجی وارد کنند.

وی به یکی دیگر از مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت: در جلسات آینده برای تولید خودروهای داخلی متناسب با شرایط جسمی معلولان با شرکت‌های داخلی خودروسازی جلساتی برگزار و نسبت به این موضوع اقدام شود.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان نیز در این جلسه اظهار داشت: امیدواریم اشکالات طرح ورود خودروهای خارجی معلولان برطرف و هر چه سریعتر به مرحله اجرا رسد و همچنین دولت مصوبه‌ای را برای معلولانی که توانایی ورود خودروهای خارجی شخصی را دارند، تدوین و این موضوع را آزادسازی کند.

محمودنژاد ضمن انتقاد از سوداگری و سوءاستفاده افراد دلال از خودروی معلولان، گفت: تمام ساز و کار لازم برای جلوگیری از سوء‌استفاده این افراد باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مصوبه دولت برای ورود ۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودروی خارجی معلولان باید اجرایی شود، گفت: شرکت‌های خودروسازی نسبت به مناسب‌سازی خودروهای داخلی معلولان که شامل نصب گیربکس اتومات، هندکنسول، بالابر و ویلچر، آیینه مخصوص افراد دارای مشکلات چشمی و … اقدام نمایند.

محمودنژاد با تاکید بر اینکه هزینه مازاد مناسب‌سازی خودروی معلولان را بهزیستی تقبل کند، گفت: از نهادهای مسئول درخواست می‌کنیم تا با تشکیل کمیته‌ای نسبت به شناسایی دلالان خودروهای وارداتی معلولان و سوء استفاده‌کنندگان اقدام کنند.

وی گفت: توانایی مالی معلولان برای ورود خودرو یکی از ویژگی‌هایی خواهد بود که از این پس به دقت مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان به سوء‌استفاده از پلاک خودروی ویژه معلولان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از چالش‌هایی که در حال حاضر معلولان با آن روبرو هستند، سوء‌استفاده از پلاک خودروی ویژه آنهاست، به همین دلیل از راهنمایی و رانندگی و سازمان بهزیستی درخواست می‌کنیم تا با تشکیل کمیته‌ای نسبت به رفع این مشکل اقدام کننددسته بندی : اخبار ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 22 مرداد 1394, 10:47 ق.ظ

سیامنــد رحمـــان ورزشکار برتر ماه جولای 2015 شناخته شد/ 81 درصــد رأی موافـق به وزنه بردار جمهوری اسلامی ایران

 

آقای سیامند رحمان، قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان، با کسب 81 درصد آرا، در نظر سنجی وب سایت کمیته ی بین المللی پارالمپیک عنوان برترین ورزشکار ماه جولای سال 2015 را آن خود کرد.

وی به دلیل عملکردش در رقابت های قهرمانی آزاد آسیا و اقیانوسیه قزاقستان و همچنین به دلیل 8 بار جابه جایی رکورد دسته فوق سنگین جهان در طول 15 ماه، به عنوان ورزشکار منتخب این عنوان، معرفی شد.

در نظر سنجی وب سایت IPC، پنج ورزشکار از کشورهای برزیل (با 8 درصد آرا در رشته شنا)، بریتانیا (دوومیدانی با دو درصد آرا و تنیس با ویلچر با 4 درصد)، روآندا (با 5 درصد آرا در والیبال نشسته) با نماینده ی کشورمــان به رقابت می پرداختند.دسته بندی : وزنه برداری ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 22 مرداد 1394, 10:41 ق.ظ

در رقابت های والیبال نشسته جشنواره مهر رضوی، 14 تیم از استان های مختلف کشور حضور پیدا کرده اند و در اولین روز رقابت ها پیش بینی برگزاری 6 دیدار شده است.

این 14 تیم در 4 گروه 4 تیمی و دو گروه سه تیمی به شرح زیر تقسیم بندی شده اند:

گروه یک : خراسان رضوی، اصفهان، مازندران

گروه دو: گلستان، بوشهر، لرستان، هرمزگان

گروه سه: تهران، چهارمحال و بختیاری، گیلان

گروه چهار: قم، فارس، قزوین، البرز

بر این اساس در اولین روز رقابت ها تیم های زیر با هم روبرو می شوند:

گلستان - هرمزگان / قم - البرز/ خراسان رضوی - اصفهان/ فارس - قزوین / بوشهر - لرستان / تهران - چهار محال و بختیاری

جشنواره فرهنگی، ورزشی مهر رضوی، ویژه ورزشکاران دارای معلولیت زیر 25 سال، از 20 تا 25 مرداد ماه به میزبانی مشهد مقدس در جریان است.


دسته بندی : والیبال نشسته ,


نویسنده : ادمین ادمین یکشنبه 18 مرداد 1394, 10:05 ق.ظ
معلولین شهرستان دامغان در استان سمنان که به مسابقات المپیک ویژه 2015 لس آنجلس اعزام شده بودند، موفق شدند در بخش فوتبال پنج نفره نائب قهرمان شوند. اعضای این تیم روز پنجشنبه مورد استقبال مسوولین استان سمنان قرار گرفتند.
 مدیرکل بهزیستی استان سمنان در آئین استقبال از کاروان ورزشی، با تقدیر از زحمات مربیان و تلاشهای ورزشکاران، پیام رییس سازمان بهزیستی کشور برای این تیم قرائت کرد.
علیرضا ایزدپور خاطرنشان کرد: چهاردهمین دوره مسابقات جهانی تابستانی المپیک ویژه 2015 لس آنجلس آمریکا از سوم تا یازدهم مرداد امسال برگزار شد و تیم اعزامی استان سمنان از شهرستان دامغان، توانست در بخش فوتبال پنج نفره نایب قهرمان شود. وی از هدیه پنج میلیون ریالی شامل پرداخت نقدی و وسایل ورزشی به هریک از این ورزشکاران خبر داد و افزود: استان سمنان در المپیک 2007 شانگهای چین، 2011 آتن یونان نیز به مقام نائب قهرمانی رسیده بود.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان درخشش کاروان ورزشی استان در مسابقات المپیک ویژه 2015 لس آنجلس را شاهدی بر تحقق شعار معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی دقیق، همکاری بین بخشی، اولویت قرار دادن توانمندسازی معلولین در عرصه ورزش، می توان به اهداف مدنظر دست یافت و جامعه ای پویا برای معلولان ایجاد کرد.
سرپرست تیم اعزامی استان سمنان نیز گفت: در این دوره از مسابقات هفت هزار ورزشکار، سه هزار مربی، از 170 کشور در 22 رشته در لس آنجلس حضور داشتند که تیم 50 نفره ایران در 9 رشته با آنان به رقابت پرداختند.
علیرضا خراسانی به حضور 24 تیم جهانی در فوتبال پنج نفره اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود نبود امکانات و دشواری تمرین در زمین های خاکی برای ورزشکاران کم توان ذهنی دامغانی، توانستند در این مسابقات تیم های استرالیا، کاستاریکا، ایرلند، شیلی، و ایتالیا را شکست داده و به بازی نهایی برسند که در این بازی مغلوب تیم کنیا شدند.
خراسانی همچنین به کسب رتبه ششم دوچرخه سوار اعزامی از میان 28 شرکت کننده در المپیک ویژه 2015 لس آنجلس اشاره کرد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز بهزیستی را سازمانی با فعالیتهای گسترده معرفی کرد و گفت: بهزیستی برای قشر قابل توجه معلولین کارهای خوبی انجام داده و مجموعه های مختلف در بحثهای اجتماعی نیز می توانند از تجربیات این سازمان استفاده کنند.

دسته بندی : اخبار ,


نویسنده : ادمین ادمین یکشنبه 18 مرداد 1394, 09:52 ق.ظ

کمیته ملی پارلمپیک در راستای آماده سازی تیم ملی دو و میدانی اعزامی به ریو اقدام به برگزاری یک دوره مقدماتی ماساژ نموده است
افرادی که دارای مدرک لیسانس تربیت بدنی و یا پیراپزشکی هستند می توانند در این دوره شرکت کنند

جهت ثبت نام به هیات استان مراجعه و یا از طریق وبلاگ و ارسال مشخصات و تلفن ثبت نام نمایید.


دسته بندی : اخبار ,


نویسنده : ادمین ادمین یکشنبه 18 مرداد 1394, 09:32 ق.ظ
برگزاری اولین کلینیک فنی تیر و کمان در فدراسیون جانبازان و معلولین

این کلینیک طی روزهای 16 و 17 مرداد به میزبانی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین برگزار شد.دسته بندی : تیر اندازی ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 10:46 ق.ظ

دانلود


دسته بندی : وزنه برداری ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 10:40 ق.ظ


دانلود


دسته بندی : والیبال نشسته ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 10:23 ق.ظ
با سلام و صلوات
 

     احتراماً باستحضار میرساند هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین شهرستان شاهرود از تمامی عزیزان جانباز و معلول دعوت بعمل می آورد تا با حضور در مجموعه ورزشی جانبازان و معلولین  به آدرس ذیل الذکر نسبت به تکمیل پرونده ورزشی خود و انجام امور ورزشی و اوقات فراغت خود  اقدام تا پس از بررسی و و استعداد یابی در رشته های ورزشی موجود ضمن تشکیل تیم های ورزشی شهرستان جهت حضور در مسابقات استانی و کشوری محیطی پر شور و با نشاط را نیز بوجود آوریم
.


رشته های ورزشی :
1- والیبال نشسته (آقایان و بانوان)
2-بوچیا (آقایان و بانوان)
3-دو میدانی ( آقایان و بانوان)
4-وزنه برداری(آقایان )
5-شنا
6-بسکتبال با ویلچر
7-تنیس روی میز
8-گلبال
***********************************

شرایط سنی 10 سال به بالا


با تشکر
روابط عمومی هئیت


آدرس : مجموعه ورزشی جانبازان و معلولین پشت هتل نادر جنب مجموعه ورزشی کوثر
زمان مراجعه : اقایان روزهای زوج از ساعت 18 الی 19:30 باونان روزهای فرد از ساعت 18:00 الی 19:30دسته بندی : اخبار ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 10:15 ق.ظ

سیامند رحمان نامزد دریافت عنوان برترین ورزشکار ماه جولای در جهان شد

آقای سیامند رحمان، قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان، از سوی وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک، نامزد دریافت عنوان برترین ورزشکار ماه جولای در جهان شد.

در نظر سنجی وب سایت IPC، پنج ورزشکار از کشورهای برزیل (شنا)، بریتانیا (دوومیدانی و تنیس با ویلچر)، روآندا (والیبال نشسته) و ایران (وزنه برداری) معرفی شده اند و برای دریافت برترین ورزشکار ماه جولای با هم رقابت می کنند.

آقای رحمان نیز به دلیل عملکردش در رقابت های قهرمانی آزاد آسیا و اقیانوسیه قزاقستان و همچنین به دلیل 8 بار جابه جایی رکورد دسته فوق سنگین جهان در طول 15 ماه، به عنوان یکی از ورزشکاران منتخب برای دریافت این عنوان، معرفی شده است.

برای رای دادن به قهرمان کشورمان تا روز سه شنبه 20 مرداد فرصت دارید به این لینک مراجعه کنید:

http://www.paralympic.org/دسته بندی : وزنه برداری ,
برچسب ها : وزنه برداری ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 10:01 ق.ظ


دسته بندی : بوچیا ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 09:50 ق.ظبوچیا رشته ورزشی ظریف و با دقتی است که لازمه ی انجام آن ، داشتن کنترل ،دقت و تمرکز بسیار زیاد روی عضلات می باشد. هم اکنون بیش از 50 کشور در جهان مشغول فعالیت در این رشته ی ورزشی هستند.

نام این بازی را به صورت B-O-C-C-I-A مینویسند اما به صورت رسمی  “Botcha” تلفظ می گردد و معنای پرتاب کردن می دهد. رشته بوچیا توسط انجمن جهانی ورزشها و تفریحات سالم افراد فلج مغزی ( CPISRA ) به صورت بین المللی مدیریت می شود.

بنابر استدلال ها این بازی از یونان باستان سرچشمه گرفته است. در بازی قدیمی افراد برای انداختن سنگ های بزرگ در نزدیکی یک سنگ هدف با یکدیگر رقابت می کردند. هنگامی که این بازی به انگلستان آمد به ورزشی برای کسانی که دچار فلج مغزی شدید هستند منحصر شد. CP SPORT، یک سازمان خیریه محور در ناتینگهام است. هدف آن فرهام ساختن فرصت ورزش کردن برای معلولین فلج مغزی است. بوچیا درحدود سال 1980 در انگلستان معرفی شد.

امروزه این بازی به یک رشته ی ورزشی برای بخش اعظمی از جامعه توسعه یافته است و هم اکنون به عنوان مسابقه ای رقابتی در پارالمپیک تبدیل شده است. قوانین بوچیا توسط  CP-ISRA وضع می گردد و هر چهار سال یک بار ( معمولا بعد از پارالمپیک) مورد تجدید نظر واقع می شود.

برای مشخص شدن افراد قهرمان و برگزیده در سطح جهان، یک دوره ی چهار ساله سپری  شد که هر ساله شاهد یک اتفاق مهم جهانی بودیم. در سال اول، مسابقات قهرمانی اروپا آغاز شد، به دنبال آن مسابقات قهرمان جهان و بعد از آن جام جهانی برگزار شد و در نهایت در محوریت این مراحل شاهد مسابقات پارالمپیک بودیم.

این بازی از نظر استراتژی مانند بولینگ می باشد، بوچیا در فضایی سربسته و روی سطحی صاف و یکنواخت به ابعاد 6 متر در 12/5 متر بازی می شود . روش انجام این بازی پرتاب کردن، ضربه زدن و یا استفاده از ابزار کمکی برای به حرکت درآوردن توپ های چرمی ( 6 توپ برای هر شخص یا تیم) و نزدیک کردن آن ها به یک توپ سفید رنگ ( توپ هدف یا توپ جک) در طی یک مدت زمان معین است. هر بازی وابسته به نوع مسابقه دارای چهار یا شش end (نوبت بازی) است. در هر end از بازی، بازیکن به ازای هر توپ نزدیک به توپ هدف نسبت به حریف خود امتیاز می گیرد.

بازیکنان بوچیا معمولا مبتلا به فلج مغزی می باشند. این بازی برای هر جنسیتی به صورت انفرادی، دوبل و تیمی قابل اجراست. در بازی انفرادی هر تیم یک نفر بازیکن دارد که هر بازیکن 6 توپ دارد و در چهار end به رقابت می پردازد. در بازی دوبل از دو نفر بازیکن استفاده می شود که یکی از آن ها می تواند از رمپ ( وسیله ی کمکی ) جهت حرکت دادن توپ استفاده کند. بازی های دوبل دارای چهار end می باشد و به هریک از اعضا 3 توپ داده می شود.در بازی تیمی نیز هر تیم از سه نفر تشکیل می شود که به هر یک از اعضای تیم دو توپ در هر end داده می شود و شامل شش end می باشد.

تماشاگران می توانند برای تشویق هربازیکنی در سالن مسابقه حاضر شوند، تماشاگران می توانند از اعضای تیم یا هرشخص دیگری باشند. تماشاگران باید در طی انجام عمل پرتاب توپ ساکت بمانند.

بوچیا در پارالمپیک توسط آقایان و خانم هایی که دارای معلولیت جسمی – حرکتی شدید که منشا آن می تواند مغزی یا غیر از آن باشد بازی می شود. این افراد می توانند شامل افراد فلج مغزی  ( CP ) و اشخاصی که دچار اختلال در دست و پا هستند، افرادی که ضایعه نخاعی شدید دارند، افرادی که دچار تحلیل عضلانی می باشند، اشخاصی که دچارسفتی عضلاتند (muscular dystrophy ) و ... باشند. فقط ورزشکارانی که دچار معلولیت سخت و شدید هستند می توانند جزء شرکت کنندگان در مسابقات باشند.

بازیکنان بر اساس توانایی هایشان در 4 کلاس، کلاسبندی می شوند:

کلاس BC1: مخصوص معلولان CP1 است که این بازیکنان می توانند از یک نفر به عنوان نفر کمکی استفاده کنند. فرد کمکی باید خارج از فضای بازی بازیکن ( Box ) بایستد. او می تواند بنا به درخواست بازیکن ویلچرش را ثابت و تنظیم کند و همچنین توپ را در اختیار بازیکن قرار دهد.

کلاس BC2: مخصوص معلولان CP2 است. این افراد نمی توانند از فرد کمکی استفاده کنند.

کلاس BC3: مخصوص بازیکنانی است که معلولیت فیزیکی شدیدی دارند. بازیکنان از یک وسیله کمکی و یک همراه به عنوان فرد کمکی استفاده می کنند. تجهیزات و شخص کمکی می توانند در فضای بازی بازیکن ( Box ) قرار بگیرند اما باید در پشت خطوط محوطه باشند. شخص کمکی باید نگاهش را از فضای بازی برگرداند.( نباید موقعیت توپها را در زمین، هنگام مسابقه ببیند)

کلاس BC4: برای افرادی است که دارای نوع دیگری از معلولیت ( مانند ضایعه نخاعی ) هستند. بازیکنان از تجهیزات و فرد کمکی استفاده نمی کنند.

منابع : سایت www.cpsport.org/boccia و کمیته بین المللی پارالمپیک

برای اطلاع بیشتر از قوانین و دیدن طرح زمین بوچیا، می توانید نسخه دهم قوانین بین المللی بوچیا را دانلود نمایید. برای دانلود " اینجا " کلیک نمایید.

جهت دانلود اصول کلاسبندی رشته بوچیا نیز اینجا کلیک نمایید.دسته بندی : بانوان , بوچیا ,
برچسب ها : بوچیا شاهرود ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 09:42 ق.ظ

اطلاعیه

فدراسیون نابینایان و کم بینایان در نظر دارد دوره های تخصصی دو ها ، پرش ها ،پرتاب ها را در شهریور ماه برگزار نماید

کسانی که کارت مربیگری درجه 3 داشته باشند می توانند در این دوره شرکت نمایند

ورودی کلاس ها 300000 تومان میباشد

مدت دوره 4 روز می باشد

هر نفر مجاز به شرکت در یکی از دوره ها می باشد

آخرین مهلت ثبت نام از طریق هیات استان 17 مرداد می باشد که با درخواست انجمن تا 20 مرداد تمدید می گردد

جهت اطلاعات بیشتر با فدراسیون بخش آموزش تماس حاصل نماییددسته بندی : اخبار ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 09:40 ق.ظ
برگزاری رقابت های باشگاهی دو و میدانی جانبازان و معلولین– بخش بانوان

در این رقابت ها تیم خوزستان به عنوان قهرمانی رقابت های بانوان در بخش پرتاب ها دست یافت.

 دسته بندی : بانوان ,


نویسنده : ادمین ادمین پنجشنبه 15 مرداد 1394, 09:37 ق.ظ
نشست بررسی آئین نامه اجرایی لیگ والیبال نشسته برگزار شد

نشست بررسی آئین نامه اجرایی رقابت های لیگ والیبال نشسته ، "جام ایثار" در محل فدراسیون و با حضور نمایندگان تیم های حاضر برگزار شد.

در این نشست مسئولین انجمن والیبال نشسته، سازمان لیگ و نمایندگان تیم های صنعت نفت آبادان، گسترش فولاد تبریز و ذوب آهن اصفهان حضور داشتند و آئین نامه اجرایی لیگ را مورد بحث و بررسی قرار دادند و مقرر شد موارد اصلاحی انجام و قرار داد مربوطه به استان ها و باشگاه های حاضر در لیگ ارسال شود.دسته بندی : والیبال نشسته , اخبار ,
برچسب ها : والیبال نشسته , شاهرود ,


[ 1 ]  [ 2 ] 

» مسابقات مینی گلف جام رمضان شاهرود ( سه شنبه 15 تیر 1395 )
» برگزاری مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک با حضور 12 تیم/ افزایش استقبال تیم ها از لیگ دسته یک به نسبت سال گذشته ( دوشنبه 14 دی 1394 )
» دوره های آموزش مربیگری ( سه شنبه 17 آذر 1394 )
» برگزاری مسابقات قهرمانی کشور دو صحرانوردی ( دوشنبه 9 آذر 1394 )
» شاهرود صدر گروه مرحله یک گروه سه والیبال نشسته ( شنبه 7 آذر 1394 )
» جواب سوال ( شنبه 7 آذر 1394 )
» مسابقات صحرا نوردی ( شنبه 7 آذر 1394 )
» مسابقات والیبال نشسته لیگ دسته یک ( چهارشنبه 4 آذر 1394 )
» تیم تیر اندازی جانبازان و معلولین شهرستان تشکیل می شود ( پنجشنبه 14 آبان 1394 )
» تیم مینی گلف شاهرود تشکیل شد ( پنجشنبه 14 آبان 1394 )
» تیم شنا معلولین بانوان شاهرود آغاز به کار کرد ( پنجشنبه 14 آبان 1394 )
» میزبانی والیبال نشسته شاهرود در هفته بسیج ( پنجشنبه 14 آبان 1394 )
» برگزاری اولین مرحله از رقابت های گروه سه به میزبانی بندرعباس ( شنبه 25 مهر 1394 )
» اولین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات توان بخشی جانبازان و معلولین ( شنبه 11 مهر 1394 )
» اردوی تفریحی هیئت جانبازان و معلولین شاهرود ( شنبه 11 مهر 1394 )
موضوعات

لینکستان

لینکدونی

نویسندگان

» ادمین ادمین (39)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :